+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Adet Sancılarına Karşı Civanperçemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Adet Sancılarına Karşı Civanperçemi
  Adet Sancılarına Karşı Kür

  Adet Sancılarına Karşı Civanperçemi.jpg

  Aşağıdaki belirtmiş olduğum iki etkin madde civanperçemine özgüdür ve doğada bir tek onda bulunur.

  Achillin
  Achilleine

  Her iki madde de bayanların adet dönemlerinde ağrılarının alınmasında etkin rol oynayan maddelerdir.

  Bayanların regl dönemleriyle ilgili vurgulamak istediğim önemli nokta şudur. Genel bir kural olmasa da, regl döneminde ani kan şekeri düşüşü veya kan şekerinde gün boyu oynamalar kendisini belirgin bir şekilde gösterebilmektedir. Bu durumda olan bayanların şikâyetleri daha farklıdır. Kan şekerinde ani düşüş veya fazla miktarda oynama (fluktasyon) olan bayanların adet günlerindeki şikâyetleri genel olarak: “İçim çekiliyor, kendimi kaybediyorum, baygınlık geçirmek üzereyim, içim taşıyor, içim patlıyor, aşırı gerginim, hiç bir yer bana huzur vermiyor” veya “korkuyorum ” şeklinde olabilir. Hatta bazı durumlarda vücutta kasılmalar da kendini gösterebilir.

  Kür : Bayanların sancılı geçen regl dönemlerine karşı

  Bir tatlı kaşığı civanperçemi (yaklaşık iki-üç gram) bir su bardağı kaynamakta olan klorsuz suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir.
  Bu kür her regl döneminde uygulanır.

  PROF. DR. İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLU 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  genellikle doğu taraflarında ve sıcak ortamlarda yetişen bu bitkinin faydaları kadınlar için büyük bir nimettir zira bu hastalık için önemli bir konumdadır
+ Yorum Gönder