+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Kalp Damarlarının Yağlanmasını Önleyici Kür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Kalp Damarlarının Yağlanmasını Önleyici Kür
  Kalp Damarlarının Yağlanmasını Karşı Bitkisel Öneriler

  Kalp damarlarını açmak ve kalp dolaşımını güçlendirmek


  Kullanılacak olan malzeme,
  Kuru kabukları soyulmuş iri bir adet diş sarımsak. Sarımsağın kahverengileşmemiş olması ve yumuşamamış olmasına dikkat edilmelidir.
  On-oniki adet taze yeşil maydanoz (saplarıyla beraber). Maydanozun yapraklarının sararmamış olmasına dikkat edilmelidir. Yaprakları sararmış maydanoz kullanılmamalıdır.
  İki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  Yarım bardak klorsuz su

  Kalp Damarlarının Yağlanmasını Önleyici.jpg


  Bu malzemelerin hazırlanması için mutfak robotu veya blendır (mikser) kullanılır. Maydanozlar el yardımıyla kopartılarak robota atılır. Üzerine iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edilir. İri tek bir diş sarımsak bıçakla doğranıp ilave edilir. Yarım bardak klorsuz su ilave edildikten sonra robot veya blendır çalıştırılır. Yaklaşık bir - bir buçuk dakika çalıştırıldıktan sonra karşımın tamamı kahvaltıdan en az yirmi dakika önce aç karnına içilir. Kahvaltıya kadar ihtiyaç hissedilirse sadece su içilebilir.  Kürün uygulama şekli şöyledir: İlk üç gün sarımsaklı, ikinci üç gün sarımsaksız, üçüncü üç günse tekrar sarımsaklı olarak uygulanır. Toplam dokuz gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verilir. Üç gün aradan sonra aynı şekilde dokuz gün uygulanır ve kür sonlandırılır.  3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)


  3 gün (maydanoz + limon + su)


  3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)  3 gün ara verilir, tekrar  3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)


  3 gün (maydanoz + limon + su)


  3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)

  şeklinde uygulayarak kür sonlandırılır.


  Dikkat
  Düşük tansiyonluysanız bu kürün kan basıncını (tansiyonu) bir miktar düşürebileceğini göz ardı etmeyiniz.  Dikkat
  Yukarıda önermiş olduğum bu kürü yılda bir-iki kez uygulamakla, kalp damarlarının içten yağ bağlamasına, kalp damarlarında plak oluşumuna veya kalbi besleyen damarların daralmasına veya tıkanmasına karşı önleyici ve koruyucu kür uygulanmış olunur. Aynı zamanda bu kür sayesinde kalp dolaşımı da güçlendirilmiş olur. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  kalp damar rahatsızlıkları genellikle kilo ile bağlantılı olarak düşünülmektedir ama stres ve kötü alışkanlıklarda bu durumu tetiklemektedir
+ Yorum Gönder