+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda İstanbul Altın Borsası Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  İstanbul Altın Borsası Hakkında Bilgi
  İstanbul Altın Borsası

  Türk ekonomisindeki yapısal reform hareketi çerçevesinde gelişme potansiyeli olan sektörlerin canlandırılarak ekonomiye kanalize edilmesi sürecinde önemli bir ekonomik değer konumundaki altının yeniden yapılanma sürecinde ele alınması düşünülmüştür. 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 40/A maddesi hükmüne dayanarak SPK tarafından hazırlanan "Kıymetli Madenler Borsalarının Kuruluş ve Çalışma Esasları Hakkında Genel Yönetmelik", 3 Nisan 1993 tarih ve 21541 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

  Genel Yönetmeliğe dayanarak Hazine Müsteşarlığı tarafından "Kıymetli Maden Borsaları Üyelik Yetkisi ve Kıymetli Maden Borsası Aracı Kurumlarının Kuruluş ve Faaliyet Şartlarına İlişkin Yönetmelik" 16.10.1993 tarih ve 21730 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

  Kıymetli Madenler Borsalarının Kuruluş ve Çalışma Esasları Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine dayanılarak 13 Şubat 1994 tarih ve 21848 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan İstanbul Altın Borsası Yönetmeliği ile de Borsa'nın çalışma kural ve esasları belirlenmiştir.
  İstanbul Altın Borsası, 26 Temmuz 1995 tarihinde resmi olarak faaliyetlerine başlamıştır
 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  altın borsasında normal borsa gibi altın alıp satabiliyorsunuz bunu onlien olarak bankalar aracılığı ile belli bir komisyon karşılığında yapabilirsiniz hafta içi mesai saatleri içerisinde ve gece 12 ye kadar bu borsa açıktır
+ Yorum Gönder