+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Uşak Müzesinden Çalınan Deniz Broşu Geri Geldi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Uşak Müzesinden Çalınan Deniz Broşu Geri Geldi








  Çalınan Deniz Broşu

  Uşak müzesinde çalınan önemli taşlardan biri olan Deniz Broşu:

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Uşak Arkeoloji Müzesi'nden 2005 yılında sahtesiyle değiştirilerek çalınan altın Kanatlı Denizatı broşun Almanya'da bulunduğunu açıkladı. Broş, Karun Hazineleri'nin en önemli parçası sayılıyor. Hırsızlıkla ilgili olarak dönemin müze müdürü ceza almıştı.



  Uşak Müzesinden Çalınan Deniz Broşu.jpg.



  İl Kültür ve Turizm Müdürü Şerif Arıtürk, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: "Bugün, Uşak ve Türkiye'yi ilgilendiren önemli ve güzel bir haber için buradayız. Nihayet kaybolan broşumuz bulundu. Bakanımız Ertuğrul Günay, TÜYAP Kitap Fuarı'nda yaptığı açıklamayla bu olayı duyurmuştur. Karun Hazineleri'nin en değerli parçası olan altın broşumuzun Almanya'da bulunmuş, Alman ve Türk yetkililer tarafından protokol imzalanmıştır. Tarih yerinde güzeldir, yerinde sergilenmelidir anlayışıyla broşumuza kavuşmak ve yeni müzemizde sergilemek istiyoruz."







 2. BANGÜ
  Bayan Üye





  bu konu pek çok kez televizyonlarda çıktı çok güzel bir eser ve ufak olması el işçiliğinin fazla olması açısından başarılı ve bir o kadarda tarihi bir değer




+ Yorum Gönder